On-line kurzy a e-booky

Vyberte si oblast, která vás zajíma a klikněžte na záložku 1 zDARma, 2 účetnictví nebo 3 podnikání.

Na této záložce nenaleznete pouze placené produkty, ale pravidelně se snažím přidávat i materiály, které jsou pro vás zDARma. Podívejte se sami!

Nabídka mé práce

1. zDARma pro vás

Nemám ambice pouze prodávat kurzy a eBooky. Při své práci často hovořím s klienty, kteří by rádi zprvu ochutnali, co dělám. Právě pro ně mám připraveny ukázky z kurzů a seminářů v této sekci.

Nebo vás zajímá nějaké téma, které není součástí kurzů? Podívejte se do této sekce a stáhněte si zdarma vše, co vás zajímá. Pokud ani zde nenajdete nic přínosného, napište mi a já se pokusím chybějící téma doplnit!

Když si stáhnete nějaký produkt, budu ráda, když mi poté necháte like, vzkaz nebo e-mailovou zprávu, jak se vám daný dárek líbil. 

Rozvaha pro ne/účetní

Začínáte s účetnictvím a netušíte, co je součástí výkazu zvaného Rozvaha?

Tento eBook vás "lidskou řečí" provede nejdůležitějšími oddíly tohoto účetního výkazu a představí vám základní náležitosti, které musí tento dokument splňovat.

E-book je vhodný jak pro začínající účetní, tak pro naprosté laiky, kteří s účetnictvím nemají žádnou zkušenost. Důležitá je touha porozumět.

Pochopíte díky němu základní členění aktiv a pasiv, včetně jejich vzájemné vazby. Dále se seznámíte s jednotlivými skupinami pohledávek a závazků, které už díky tomu nebudou je děsivými abstraktními pojmy.

Všechny kapitoly jsou řazené tak, aby byl výsledný obrázek snadno zapamatovatelný a přehledný.

Podnikání v pěti krocích

Chcete začít podnikat, ale tápete v množství informací a povinností, které jako začínající podnikatelka prostě musíte znát?

Prostudujte si 5 klíčových oblastí začínající podnikatelky a vaše obavy se rozplynou jako pára nad hrncem.

V eBooku se dozvíte základy z podnikatelské legislativy, účetnictví pro neúčetní, ekonomie a vlastní cenotvorby, psaní reklamních textů a psychologie. K tomu získáte množství odkazů na užitečné formuláře a praxí ověřené zdroje.

Na jednom místě naleznete jednoduše rozpracovaný přehled institucí, které při zahájení podnikání musíte kontaktovat i návody, jak to nejrychleji udělat. Dále si osvojíte řadu nástrojů, které vám usnadní orientaci v administrativě a účetnictví. 

I bez ekonomických znalostí se naučíte spočítat přibližnou daň z příjmů a výši odvodů na instituce správy sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovny. Také si vyberete způsob, jak stanovit cenu za svou práci a princip finančních pobídek.

Podrobnosti a termíny kurzu naleznete zde.

Testovací skupinka

Zajímá vás téma podnikání nebo účetnictví? Nebo jste sběrač informací, který se rád dozvídá nová fakta? A nebo máte cit pro detail a oko na chyby v textu?

Pokud je vaše odpověď ANO, mám pro vás výzvu!

Hledám testery mých nových on-line produktů. Neustále se snažím přinášet nové a kvalitní informace z oblasti účetnictví a podnikání, ale občas jsem při své tvorbě raněna "profesní slepotou".

Zároveň si ne vždy uvědomím, že jsou některá témata pro klienty velmi důležitá a potřebovali by se o nich dozvědět něco dalšího.

A právě to je důvod, proč vyhlašuji tuto výzvu. Pokud tě tedy zaujala, podívej se na podrobnosti a jestli máš chuť, ozvi se mi. Vím, že vzájemná spolupráce bude výhodná pro nás, pro oba.

Co je mým hlavním lektorským tématem?

2. Kurzy účetnictví

S výukou účetnictví jsem začala již v roce 2008, ale dodnes mě tato činnost baví a naplňuje. Se svými klienty společně objevujeme logiku účetnictví a mým hlavním cílem je, předat jim to, co znám, pochopitelnou a jednoduchou formou.

Kurzy na sebe přímo nenavazují, a proto nemusíte postupovat od samého začátku. Vyberte si úroveň nebo téma, které potřebujete zvládnout a pusťte se do toho! Samozřejmé pro mě je neustálé upravování obsahu dle platné legislativy. Nikdy tak nebudete mít informace, které již neplatí, i když jste si kurz zakoupili již dříve!

Pokud vám v nabídce nějaké téma chybí, ozvěte se. Snažím se tvořit takové kurzy, které pro vás mají smysl a užitek.

Pro začínající účetní

Tento prakticky sestavený on-line kurz je určen pro všechny, kdo s účetnictvím teprve začínají a potřebují se zorientovat v základních pojmech a způsobech účtování.

V kurzu se zabýváme především těmito tématy:

 • * podvojnost, účetní osnova, Rozvaha a Výkaz zisků a ztrát 
 • * účtování na finanční účty (banka, pokladna, úvěry, půjčky)
 • * pohledávky a závazky (odběratelé, dodavatelé, zaměstnanci, daně)
 • * majetek (dlouhodobý hmotný majetek, jeho evidence a účtování)
 • * zásoby (od pořízení po účtování způsobem A i B)

eBook Účetnictví pro úplné začátečníky

Tento eBook je sestaven z nejpoužívanějších účetních oblastí, rozdělených do 5 samostatných kapitol. Každá kapitola je rozdělen na textový úvod vysvětlující podstatu tématu, grafické znázornění základních účetních operací, předepsané účetní souvztažnosti a souhrnné příklady pro prověření získaných znalostí. 

Kapitoly eBooku:

 • * základní principy aktivních a pasivních účtů Rozvahy, účetní systém
 • * příklady účetní třídy 2 - pokladna, banka, peníze na cestě, úvěry, půjčky
 • * příklady účetní třídy 3 - dodavatelé (FAP), odběratelé (FAV), zaměstnanci
 • * účetní třída 1 - zásoby způsob A i B (pohyby na účtech, inventarizace)
 • * účetní třída 0 - majetek (členění, účtování, inventarizace, vyřazení)

Součástí eBooku je i samostatný Klíč s řešením souhrnných příkladů. Díky tomu, že je zasílán v samostatném dokumentu, může být testová část použita opakovaně. Stačí si vytisknout příklady, vyplnit a následně zkontrolovat za pomoci Klíče.

První lektorské projekty byly

3. Kurzy podnikání

Můj první kurz, který jsem lektorovala, byl kurz základů podnikání. Od té doby jsem vytvořila širokou paletu kurzů, zaměřených na podnikatele a jejich prvních krůčků.

V této sekci pomalu přibývají kurzy, které s podnikáním souvisí. Vznikají na popud mých klientek, různě pokročilých podnikatelek a jejich profesních potřeb. Máte-li otázky, které se podnikání týkají, napište mi a staňte se spolutvůrkyněmi tohoto projektu.

Osobně podnikám od roku 2000, a proto do každého kurzu vkládám velký díl osobní zkušenosti a praxe. Věřím, že právě zkušenosti jsou tím nejcennějším, co mohu předat dál.

Podnikatelský trojlístek

Přemýšlíte o založení živnosti, ale hlavou vám krouží tolik myšlenek, že pro jednu nezvládáte udržet další? Mám pro vás návrh, jak zastavit ten zběsilý let myšlenek a připravit si podklady na první půlrok podnikání.

K realizaci vám pomohou tito 3 pomocníci:

1) Podnikatelský záměr - pro pojmenování silných a slabých stránek

2) Podnikatelský plán - vám pomůže nastavit prvních 6 měsíců podnikání

3) Check list kudy kam - je přehled úřadů a dokumentů pro registraci podnikatele

Po zodpovězení otázek v Trojlístku dostane vaše podnikání reálné obrysy a před očima uvidíte jasný cíl. Dalším krokem už bude získání vlastního živnostenského listu a vykročení na podnikatelskou cestu. Neváhejte a pojďte do toho!

Základy podnikání

Rozhodli jste se pro zásadní životní změnu. Opouštíte post zaměstnance a rádi byste vpluli do podnikatelských vod. Než se rozhodnete skočit, potřebujete zjistit, co podnikání obnáší, jaké kroky musíte udělat, aby byla živnost založena rychle a bez chyb.

Nechcete se hned od začátku zavalit povinnostmi a po nocích hledat potřebné informace? V tom případě je tento kurz přesně pro vás.

Co vám kurz v kostce přinese?

 • * získáte kompletní přehled povinností spojených s registrací podnikatelského subjektu (na jaké instituce a kdy se přihlásit, co s sebou atd.)
 • * připravíte si vzory smluv a dokumentů přesně na míru vašemu podnikání, které využijete při spolupráci s dalšími subjekty (faktury, objednávky, smlouvy pro pracovní vztahy, pronájmy majetku atd.)
 • * naučíte se správně počítat marži na své produkty (stanovíte si svou cenu, vytvoříte si systém ekonomických pobídek, zkompletujete náklady atd.) 
 • * pochopíte jednoduchou daňovou problematiku (které daně se vás týkají, jak je promítnout do svého účetnictví a zvolíte si pro vás nejlepší variatu zdanění)
 •