On-line kurzy a e-booky

Na této záložce nenaleznete pouze placené produkty, ale pravidelně se snažím přidávat i materiály, které jsou pro vás zdarma. Podívejte se sami!

Nabídka mé práce

1. zDARma pro vás...

Nemám ambice pouze prodávat kurzy a eBooky. Při své práci často hovořím s klienty, kteří by rádi zprvu ochutnali, co dělám. Právě pro ně mám připraveny ukázky z kurzů a seminářů v této sekci.

Nebo vás zajímá nějaké téma, které není součástí kurzů? Podívejte se do této sekce a stáhněte si zdarma vše, co vás zajímá. Pokud ani zde nenajdete nic přínosného, napište mi a já se pokusím chybějící téma doplnit!

Když si stáhnete nějaký produkt, budu ráda, když mi poté necháte like, vzkaz nebo e-mailovou zprávu, jak se vám daný dárek líbil. 

Rozvaha pro ne/účetní

Začínáte s účetnictvím a netušíte, co je součástí výkazu zvaného Rozvaha?

Tento eBook vás "lidskou řečí" provede nejdůležitějšími oddíly tohoto účetního výkazu a představí vám základní náležitosti, které musí tento dokument splňovat.

E-book je vhodný jak pro začínající účetní, tak pro naprosté laiky, kteří s účetnictvím nemají žádnou zkušenost. Důležitá je touha porozumět.

Pochopíte díky němu základní členění aktiv a pasiv, včetně jejich vzájemné vazby. Dále se seznámíte s jednotlivými skupinami pohledávek a závazků, které už díky tomu nebudou je děsivými abstraktními pojmy.

Všechny kapitoly jsou řazené tak, aby byl výsledný obrázek snadno zapamatovatelný a přehledný.

Podnikání v pěti krocích

Cítíte v sobě touhu po změně a osvobození se z pozice zaměstnance?

Díky tomutu eBooku budete mít na jednom místě a přehledně srovnané zásadní kroky, které vás vystřelí z pozice zaměstnance do oblaků svobodných podnikatelů. 

Podíváme se společně na povinné legislativní otázky, projdeme si základní ekonomické vhledy i možné marketingové nástroje.

E-book je našlapaný odkazy, doporučeními a hlavně  praktickými radami, které už pomohly mnohým podnikatelkám v ujasnění si základních pojmů a nastavily i jasný strategický plán pro vykročení na cestu samostatnosti.

Všechny informace jsou prověřené mnohaletou praxí v oboru a cestou řady podnikatelek, které již do svobody vykročily.

 •  

Testovací skupinka

Zajímá vás téma podnikání nebo účetnictví? Nebo jste sběrač informací, který se rád dozvídá nová fakta? A nebo máte cit pro detail a oko na chyby v textu?

Pokud je vaše odpověď ANO, mám pro vás výzvu!

Hledám testery mých nových on-line produktů. Neustále se snažím přinášet nové a kvalitní informace z oblasti účetnictví a podnikání, ale občas jsem při své tvorbě raněna "profesní slepotou".

Zároveň si ne vždy uvědomím, že jsou některá témata pro klienty velmi důležitá a potřebovali by se o nich dozvědět něco dalšího.

A právě to je důvod, proč vyhlašuji tuto výzvu. Pokud tě tedy zaujala, podívej se na podrobnosti a jestli máš chuť, ozvi se mi. Vím, že vzájemná spolupráce bude výhodná pro nás, pro oba...

Co je mým hlavním lektorským tématem?

2. Kurzy účetnictví

S výukou účetnictví jsem začala již před mnoha lety, ale do dnes mě tato činnost baví a naplňuje. Se svými klienty společně objevujeme logiku účetnictví a mým hlavním cílem je, předat jim to, co znám, pochopitelnou formou.

Kurzy na sebe přímo nenavazují, a proto nemusíte postupovat od samé začátku. Vyberte si úroveň nebo téma, kterou potřebujete zvládnout a pusťte se do toho! Samozřejmé pro mě je neustálé upravování obsahu dle platné legislativy. Nikdy tak nebudete mít informace, které již neplatí, i když jste si kurz zakoupili již dříve!

Pokud vám v nabídce nějaké téma chybí, ozvěte se. Snažím se tvořit takové kurzy, které pro vás mají smysl a užitek...

Pro začínající účetní

Tento prakticky sestavený on-line kurz je určen pro všechny, kdo s účetnictvím teprve začínají a potřebují se zorientovat v základních pojmech a způsobech účetování.

V kurzu se zabýváme především těmito tématy:

 • * úvod do problematiky podvojného účetnictví
 • * seznámení s finančními účty (banka, pokladna, úvěry, půjčky)
 • * pohledávky a závazky (odběratelé, dodavatelé, zaměstnanci, daně)
 • * majetek (dlouhodobý hmotný majetek a jeho evidence)
 • * zásoby (od pořízení po účtování způsobem A i B)

Pro zvídavé účetní

Tento prakticky sestavený on-line kurz je určen pro všechny, kdo již chápou základní náležitosti účetnictví a rádi by své znalosti rozšířili. V tomto kurzu se zaměříme nejne na hlubší pochopení tématu, ale i na některé úkony, spojené s účetní uzávěrkou.

V kurzu se zabýváme především těmito tématy:

 • * zúčtovací vztahy podrobně (vzájemné zápočty pohledávek a závazků; reklamace; účtování záloh a DPH)
 • * téma zaměstnanců (mzdy společníků s.r.o.; cestovní náhrady; benefity)
 • * přechodné účty aktiv a pasiv (časové rozlišení; rezervy; dohadné účty)
 • * vybrané uzávěrkové operace (vypořádání inventarizačních rozdílů; ne/uznatelné náklady a výnosy)
 •  

Adventní přípravka a úklid

Tento mimořádný kurz vznikl na základě úspěšného projektu Adventní úklid, který během loňského roku shlédly desítky diváků. Během 4 adventních týdnů jsme se zaměřili nejen na témata související s inventarizací, jako největší položkou související s ukončením účetního období, ale také na odpočinek a pracovní hygienu.

V tomto kurzu jsem informační část rozšířila o příklady a videonávody, které vám pomohou nejen s ujasněním si základních pojmů, ale především s klidným průběhem uzávěrkových prací ve vaší vlastní účtárně.

Každý pracovní den vás tedy čeká:

 • * jedno téma související s účetní uzávěrkou
 • * přehledně zpracovaná teoretická část
 • * příklady související s tématem z mé vlastní účetní praxe
 • * klíč s řešením praktických příkladů
 • * video se shrnutím nejdůležitějších bodů daného tématu
 • * související formuláře a interní směrnice jako vzor pro vaši vlastní práci
 • * množství praktických rad navíc

Pro milovníky účetní praxe

Možná už máte nějaké teoretické základy, nebo jste absolvovali nějaký kurz účetnictví a chcete si otestovat své vědomosti v praxi. Můžete tedy využít tento kurz, který si dal za cíl, seznámit vás s různorodostí reálných dokladů.

A jak bude kurz probíhat?

 • * obdržíte reálné doklady (bankovní výpis; pokladní doklady; faktury; přehled mezd)
 • * dle zadání je roztřídíte a sepíšete nedostatky
 • * zaúčtujete doklady, které budou v pořádku
 • * po každém bloku vás čeká společné on-line setkání s lektorem, kde proberete svůj postup
 • * sestavíte si jednoduchou inventarizaci a podklady pro daňové přiznání
 •  

První lektorské projekty byly

3. Kurzy podnikání

Můj první kurz, který jsem lektorovala, byl kurz základů podnikání. Od té doby jsem vytvořila širokou paletu kurzů, zaměřených na podnikatele a jejich prvních krůčků.

V této sekci pomalu přibývají kurzy, které s podnikáním souvisí. Vznikají na popud mých klientek, různě pokročilých podnikatelek a jejich profesních potřeb. Máte-li otázky, které se podnikání týkají, napište mi a staňte se spolutvůrkyněmi tohoto projektu.

Osobně podnikám od roku 2000, a proto do každého kurzu vkládám velký díl osobní zkušenosti a praxe. Věřím, že právě zkušenosti jsou tím nejcennějším, co mohu předat dál.

Začínáme s přípravou

Každý z nás se už patrně někdy zabýval myšlenkou, zda by zvládl opustit svět zaměstnanců a vykročit na cestu samostatného podnikatele.

Někdo má již vymyšlený projekt, který by chtěl světu nabídnout. Možná už cítí volání svého nitra, ale netroufá si. Brzdí ho mnoho otázek - od neznalosti potřebné legislativy až po způsob prodeje.

Prvním krokem každého podnikání by však mělo být něco jiného. Tím prvním krokem je ekonomická kalkulace a reálné ocenění vlastní práce. A v tom má mnoho žen hluboce usazené bloky.

Tento kurz je koncipovám právě pro tuto podnikatelskou fázi. Společně, pěkně pomalu si projdeme celý podnikatelský plán. Zastavíme se u cenotvorby, prověříme náš záměr ve světle konkurence.

Pokud všechny lekce splníte, na závěr kurzu budete mít v rukou reálný podnikatelský plán s časem realizace jednotlivých částí.