On-line kurzy a e-booky

Na této záložce nenaleznete pouze placené produkty, ale pravidelně se snažím přidávat i materiály, které jsou pro vás zdarma. Podívejte se sami!

Nabídka mé práce

1. zDARma pro vás...

Nemám ambice pouze prodávat kurzy a eBooky. Při své práci často hovořím s klienty, kteří by rádi zprvu ochutnali, co dělám. Právě pro ně mám připraveny ukázky z kurzů a seminářů v této sekci.

Nebo vás zajímá nějaké téma, které není součástí kurzů? Podívejte se do této sekce a stáhněte si zdarma vše, co vás zajímá. Pokud ani zde nenajdete nic přínosného, napište mi a já se pokusím chybějící téma doplnit!

Když si stáhnete nějaký produkt, budu ráda, když mi poté necháte like, vzkaz nebo e-mailovou zprávu, jak se vám daný dárek líbil. 

Rozvaha pro ne/účetní

Začínáte s účetnictvím a netušíte, co je součástí výkazu zvaného Rozvaha?

Tento eBook vás "lidskou řečí" provede nejdůležitějšími oddíly tohoto účetního výkazu a představí vám základní náležitosti, které musí tento dokument splňovat.

E-book je vhodný jak pro začínající účetní, tak pro naprosté laiky, kteří s účetnictvím nemají žádnou zkušenost. Důležitá je touha porozumět.

Pochopíte díky němu základní členění aktiv a pasiv, včetně jejich vzájemné vazby. Dále se seznámíte s jednotlivými skupinami pohledávek a závazků, které už díky tomu nebudou je děsivými abstraktními pojmy.

Všechny kapitoly jsou řazené tak, aby byl výsledný obrázek snadno zapamatovatelný a přehledný.

Podnikání v pěti krocích

Cítíte v sobě touhu po změně a osvobození se z pozice zaměstnance?

Díky tomutu eBooku budete mít na jednom místě a přehledně srovnané zásadní kroky, které vás vystřelí z pozice zaměstnance do oblaků svobodných podnikatelů. 

Podíváme se společně na povinné legislativní otázky, projdeme si základní ekonomické vhledy i možné marketingové nástroje.

E-book je našlapaný odkazy, doporučeními a hlavně  praktickými radami, které už pomohly mnohým podnikatelkám v ujasnění si základních pojmů a nastavily i jasný strategický plán pro vykročení na cestu samostatnosti.

Všechny informace jsou prověřené mnohaletou praxí v oboru a cestou řady podnikatelek, které již do svobody vykročily.

 •  

Testovací skupinka

Zajímá vás téma podnikání nebo účetnictví? Nebo jste sběrač informací, který se rád dozvídá nová fakta? A nebo máte cit pro detail a oko na chyby v textu?

Pokud je vaše odpověď ANO, mám pro vás výzvu!

Hledám testery mých nových on-line produktů. Neustále se snažím přinášet nové a kvalitní informace z oblasti účetnictví a podnikání, ale občas jsem při své tvorbě raněna "profesní slepotou".

Zároveň si ne vždy uvědomím, že jsou některá témata pro klienty velmi důležitá a potřebovali by se o nich dozvědět něco dalšího.

A právě to je důvod, proč vyhlašuji tuto výzvu. Pokud tě tedy zaujala, podívej se na podrobnosti a jestli máš chuť, ozvi se mi. Vím, že vzájemná spolupráce bude výhodná pro nás, pro oba...

Konečně chápu Má Dáti a Dal

Cítíte se přehlcení množstvím účtů v Rozvaze a nechápete, proč se někdy účet píše na stranu Má Dáti a někdy na Dal? Možná jste se nazpaměť naučili, jak zaúčtovat faktury, bankovní výpisy nebo mzdy zaměstnanců, ale nevíte proč právě tak.

Abyste přestali jen typovat, potřebujete pochopit základní logiku účetnictví.

Nejrychlejší a trvalé řešení, jak účtovat s lehkostí a vyznat se v účetních výkazech, je porozumět souvislostem účtování na konkrétní rozvažné účty, díky kterým si zvládnete zkontrolovat výstupy z účetnictví.

Pomůže vám v tom webinář "Konečně chápu Má Dáti a Dal", který vás pravidly účetování provede snadno a s lehkostí. Vysvětlím vám v něm nejčastější pohyby v Rozvaze a vy si vše rovnou vyzkoušíte na jednoduchých příkladech.

Podrobnosti k webináři i přihlášku můžete vyplnit zde.

Co je mým hlavním lektorským tématem?

2. Kurzy účetnictví

S výukou účetnictví jsem začala již v roce 2008, ale dodnes mě tato činnost baví a naplňuje. Se svými klienty společně objevujeme logiku účetnictví a mým hlavním cílem je, předat jim to, co znám, pochopitelnou a jednoduchou formou.

Kurzy na sebe přímo nenavazují, a proto nemusíte postupovat od samého začátku. Vyberte si úroveň nebo téma, které potřebujete zvládnout a pusťte se do toho! Samozřejmé pro mě je neustálé upravování obsahu dle platné legislativy. Nikdy tak nebudete mít informace, které již neplatí, i když jste si kurz zakoupili již dříve!

Pokud vám v nabídce nějaké téma chybí, ozvěte se. Snažím se tvořit takové kurzy, které pro vás mají smysl a užitek.

Pro začínající účetní

Tento prakticky sestavený on-line kurz je určen pro všechny, kdo s účetnictvím teprve začínají a potřebují se zorientovat v základních pojmech a způsobech účtování.

V kurzu se zabýváme především těmito tématy:

 • * podvojnost, účetní osnova, Rozvaha a Výkaz zisků a ztrát 
 • * účtování na finanční účty (banka, pokladna, úvěry, půjčky)
 • * pohledávky a závazky (odběratelé, dodavatelé, zaměstnanci, daně)
 • * majetek (dlouhodobý hmotný majetek, jeho evidence a účtování)
 • * zásoby (od pořízení po účtování způsobem A i B)

Pro zvídavé účetní

Tento prakticky sestavený on-line kurz je určen pro všechny, kdo již chápou základní náležitosti účetnictví a rádi by své znalosti rozšířili. V tomto kurzu se zaměříme nejne na hlubší pochopení tématu, ale i na některé úkony, spojené s účetní uzávěrkou.

V kurzu se zabýváme především těmito tématy:

 • * zúčtovací vztahy podrobně (vzájemné zápočty pohledávek a závazků; reklamace; účtování záloh a DPH)
 • * téma zaměstnanců (mzdy společníků s.r.o.; cestovní náhrady; benefity)
 • * přechodné účty aktiv a pasiv (časové rozlišení; rezervy; dohadné účty)
 • * vybrané uzávěrkové operace (vypořádání inventarizačních rozdílů; ne/uznatelné náklady a výnosy)
 •  

Adventní přípravka a úklid

Tento mimořádný kurz vznikl na základě úspěšného projektu Adventní úklid, který během loňského roku shlédly desítky diváků. Během 4 adventních týdnů jsme se zaměřili nejen na témata související s inventarizací, jako největší položkou související s ukončením účetního období, ale také na odpočinek a pracovní hygienu.

V tomto kurzu jsem informační část rozšířila o příklady a videonávody, které vám pomohou nejen s ujasněním si základních pojmů, ale především s klidným průběhem uzávěrkových prací ve vaší vlastní účtárně.

Každý pracovní den vás tedy čeká:

 • * jedno téma související s účetní uzávěrkou
 • * přehledně zpracovaná teoretická část
 • * příklady související s tématem z mé vlastní účetní praxe
 • * klíč s řešením praktických příkladů
 • * video se shrnutím nejdůležitějších bodů daného tématu
 • * související formuláře a interní směrnice jako vzor pro vaši vlastní práci
 • * množství praktických rad navíc

Pro milovníky účetní praxe

Možná už máte nějaké teoretické základy, nebo jste absolvovali nějaký kurz účetnictví a chcete si otestovat své vědomosti v praxi. Můžete tedy využít tento kurz, který si dal za cíl, seznámit vás s různorodostí reálných dokladů.

A jak bude kurz probíhat?

 • * obdržíte reálné doklady (bankovní výpis; pokladní doklady; faktury; přehled mezd)
 • * dle zadání je roztřídíte a sepíšete nedostatky
 • * zaúčtujete doklady, které budou v pořádku
 • * po každém bloku vás čeká společné on-line setkání s lektorem, kde proberete svůj postup
 • * sestavíte si jednoduchou inventarizaci a podklady pro daňové přiznání
 •  

Daně pro podnikatele

Začínáte s podnikáním jako OSVČ a nevíte, jaké doklady potřebujete pro výpočet daně z příjmů? Kurz je zaměřený na zvládnutí praxe, takže v něm nenajdete žádnou nudnou teorii, ale okamžitě využitelné postupy a návody.

A jaká konkrétní témata otevřeme?

 • * zbytečné vs. relevantní doklady a jejich náležitosti
 • * co potřebujete pro komunikaci s institucemi 
 • * základní daňové povinnosti vůči finančnímu úřadu
 • * způsoby výpočtu nejvýhodnějších variant dle daní
 • * praktické příklady ke každému tématu pro snadné zapamatování
 • * související formuláře a doporučení k jednotlivým tématů
 • * množství praktických rad navíc

První lektorské projekty byly

3. Kurzy podnikání

Můj první kurz, který jsem lektorovala, byl kurz základů podnikání. Od té doby jsem vytvořila širokou paletu kurzů, zaměřených na podnikatele a jejich prvních krůčků.

V této sekci pomalu přibývají kurzy, které s podnikáním souvisí. Vznikají na popud mých klientek, různě pokročilých podnikatelek a jejich profesních potřeb. Máte-li otázky, které se podnikání týkají, napište mi a staňte se spolutvůrkyněmi tohoto projektu.

Osobně podnikám od roku 2000, a proto do každého kurzu vkládám velký díl osobní zkušenosti a praxe. Věřím, že právě zkušenosti jsou tím nejcennějším, co mohu předat dál.

Začínáme s přípravou

Každý z nás se už patrně někdy zabýval myšlenkou, zda by zvládl opustit svět zaměstnanců a vykročit na cestu samostatného podnikatele.

Někdo má již vymyšlený projekt, který by chtěl světu nabídnout. Možná už cítí volání svého nitra, ale netroufá si. Brzdí ho mnoho otázek - od neznalosti potřebné legislativy až po způsob prodeje.

Prvním krokem každého podnikání by však mělo být něco jiného. Tím prvním krokem je ekonomická kalkulace a reálné ocenění vlastní práce. A v tom má mnoho žen hluboce usazené bloky.

Tento kurz je koncipovám právě pro tuto podnikatelskou fázi. Společně, pěkně pomalu si projdeme celý podnikatelský plán. Zastavíme se u cenotvorby, prověříme náš záměr ve světle konkurence.

Pokud všechny lekce splníte, na závěr kurzu budete mít v rukou reálný podnikatelský plán s časem realizace jednotlivých částí.